بایگانی نوشته‌ها


غذاهای ارگانیک و تولیدات طبیعی در ایران

غذاهای ارگانیک و تولیدات طبیعی در ایران

کشاورزی ارگانیک درواقع تولید مواد غذایی بدون استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی یا اجزای اصلاح شده ژنتیکی است. غذاهای ارگانیک لزوماً کاملاً عاری از مواد شیمیایی نیستند، اما بقایای آفت کش ها به طور قابل توجهی کمتر از آنهایی است که در محصولات تولید شده با مواد شیمیایی مصنوعی یافت می شود. غذاهای ارگانیک لزوماً کاملاً عاری از مواد شیمیایی نیستند. آنها ممکن است در زمینی رشد کنند که قبلا برای تولید مواد غذایی ارگانیک استفاده نشده است و بنابراین ممکن است حاوی بقایای شیمیایی باشند. با این حال، بقایای آفت‌کش‌ها در مواد غذایی ارگانیک به‌طور قابل‌توجهی کمتر از آن‌هایی است که در کشاورزی معمولی یافت می‌شوند - جایی که غذاها با مواد شیمیایی مصنوعی تولید می‌شوند.

تولیدکننده کیست؟

تولیدکننده کیست؟

تولیدکننده فردی عملگرا است و مسئولیت راه‌اندازی و توسعه کارهای تولیدی در هر رشته و زمینه کاری  را برعهده میگیرد. تولید کننده، سازنده، صاحب کارخانه، مولد ثروت و ایجاد کننده محصول است و از منظر ارزش و جایگاه اجتماعی باید مورد توجه همه ی نهادها قرار بگیرد و مورد حمایت همه جانبه ی دولت قرار گیرد.

چرا تولید؟!

چرا تولید؟!

تولید اولین صنعت بشر و کلید واژه ی پیشرفت و توسعه است. تولید فقط یک فعالیت اقتصادی صرف نیست بلکه یک عملکرد ارزش آفرین و برآورده کننده نیازهای اساسی برای هر کشور است. اقتصاد کشورهای پیشرفته و تراز اول و همچنین کشورهای در حال توسعه را به حرکت در می آورد. تولید در کشورهای توسعه یافته ی صنعتی و پیشرفته که اقتصادی قوی محسوب می شوند بسیار حائز اهمیت بوده و پایه های محکمی دارد.

دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...