کشاورزی ارگانیک درواقع تولید مواد غذایی بدون استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی یا اجزای اصلاح شده ژنتیکی است. غذاهای ارگانیک لزوماً کاملاً عاری از مواد شیمیایی نیستند، اما بقایای آفت کش ها به طور قابل توجهی کمتر از آنهایی است که در محصولات تولید شده با مواد شیمیایی مصنوعی یافت می شود.

کشاورزی ارگانیک برای محیط زیست بهتر و پایدارتر است. درمورد غذاهای ارگانیک کشاورزان ارگانیک و تولیدکنندگان این مواد غذایی بدون استفاده از مواد شیمیایی مصنوعی مانند آفت‌کش‌ها و کودهای مصنوعی، غذا تولید می‌کنند. آنها از اجزای اصلاح شده ژنتیکی (GMO) استفاده نمی کنند یا مواد غذایی را در معرض پرتودهی قرار نمی دهند.

رفاه حیوانات و پایداری محیط زیست مسائل مهمی برای کشاورزان ارگانیک است. اصطلاح "ارگانیک" محصولات حیوانی را نیز پوشش میدهد. به عنوان مثال، تخم مرغ هایی که به جای مرغ های در قفس از مرغ های آزاد در محوطه و گوشت گوسفندی که در مرتع طبیعی چرا کرده باشند، به عنوان ارگانیک تایید میشوند.

انواع غذاهای ارگانیک موجود در استرالیا عبارتند از میوه و سبزیجات، حبوبات خشک، غلات، گوشت و محصولات گوشتی، لبنیات، تخم مرغ برخی از غذاهای فرآوری شده ی دیگر مانند عسل.

کشاورزی ارگانیک:

با حیواناتی که با استفاده از روش های ارگانیک بزرگ شده اند رفتاری انسانی و محترمانه می شود. به عنوان مثال، جوجه ها آزاد هستند و در قفس و گاوها و گوسفندان در دانخوری ها نگهداری نمی شوند. همچنین به حیوانات هیچ داروی تنظیم کننده رشد، استروئید، هورمون یا آنتی بیوتیک داده نمی شود. با این حال، حیوانات ممکن است با واکسن برای جلوگیری از بیماری درمان شوند.

کشاورزی ارگانیک همچنین به حفاظت از محیط زیست و کار در هماهنگی با اکوسیستم های موجود - از جمله حفظ آب، خاک و انرژی و استفاده از منابع تجدیدپذیر و چرخه های کشاورزی طبیعی توجه دارد. در تولیدات ارگانیک اغلب از روش های کشاورزی سنتی استفاده می شود، مانند چرخش محصولات برای جلوگیری از کاهش مواد مغذی در خاک و یکپارچه سازی محصولات کشاورزی و دام.

آفت کش ها و سایر مواد شیمیایی موجود در مواد غذایی ارگانیک:

غذاهای ارگانیک لزوماً کاملاً عاری از مواد شیمیایی نیستند. آنها ممکن است در زمینی رشد کنند که قبلا برای تولید مواد غذایی ارگانیک استفاده نشده است و بنابراین ممکن است حاوی بقایای شیمیایی باشند. با این حال، بقایای آفت‌کش‌ها در مواد غذایی ارگانیک به‌طور قابل‌توجهی کمتر از آن‌هایی است که در کشاورزی معمولی یافت می‌شوند - جایی که غذاها با مواد شیمیایی مصنوعی تولید می‌شوند.