بایگانی نوشته‌ها


فواید عسل طبیعی و حرارت ندیده

فواید عسل طبیعی و حرارت ندیده

عسل خام در طول تاریخ به عنوان یک درمان استفاده شده است و دارای فواید سلامتی و مصارف پزشکی متنوعی است. حتی به عنوان درمان زخم ها استفاده می شود. بسیاری از این فواید سلامتی مخصوص عسل خام یا غیرپاستوریزه(حرارت ندیده) است. بیشتر عسلی که در فروشگاه های مواد غذایی پیدا می کنید پاستوریزه است. حرارت بالا مخمرهای موجود در عسل را از بین می برد، می تواند رنگ و بافت را بهبود بخشد، هرگونه تبلور را از بین می برد و عمر مفید را افزایش می دهد، ولی در عوض بسیاری از مواد مغذی مفید نیز در این فرآیند از بین می روند.

7 نکته ضروری درمورد تاثیر نمک طبیعی در بدن که نمیدانید.

7 نکته ضروری درمورد تاثیر نمک طبیعی در بدن که نمیدانید.

از آغاز زندگی بر روی زمین، نمک طبیعی عنصر ضروری مورد استفاده انسان و حیوان بوده است. نمک طبیعی حاوی مواد معدنی مورد نیاز بدن برای عملکرد صحیح است. مواد معدنی، مواد مغذی غیر آلی هستند که به شکل نمک جذب بدن می شوند. عناصر اصلی عبارتند از کلسیم، سدیم، پتاسیم، کلر، فسفر، گوگرد و منیزیم. تعدادی از عناصر کمیاب عبارتند از: آهن، فلوئور، مس، روی، کروم، ید، منگنز، کبالت و... که در نمک طبیعی وجود دارند. توانایی بدن در تعادل و مدیریت یون ها برای جلوگیری از شرایطی مانند اسپاسم عضلانی، اختلالات عصبی و آسیب مغزی ضروری است. همچنین، جلوگیری از از دست دادن یون به حفظ تعادل PH مناسب برای جلوگیری از بیماری هایی مانند سرطان کمک می کند. حفظ تعادل یونی برای اطمینان از بازسازی و رشد سلولی ضروری است. نمک طبیعی موجب حفظ تعادل یونی در بدن میشود. نمک طبیعی به دلیل توانایی آن در تنظیم فشار خون به حفظ ضربان قلب منظم کمک می کند. نمک طبیعی به رفع احتقان در ریه ها و مجاری بینی کمک می کند. مخاط، بلغم و سینوس های احتقانی را پاک می کند. نمک یک آنتی هیستامین طبیعی قوی است. در ادامه به خواص بیشتری ازنمک طبیعی میپردازیم.

5 فرا خاصیت از سویق ها که باید بدانید

5 فرا خاصیت از سویق ها که باید بدانید

خوردن سویق توسط والدین موجب قوت در فرزند و جلوگیری از کودنی، سبک مغزی و نادانی کودک میشود. خوراندن سویق به کودک جهت تقویت و رویاندن گوشت و محکم کردن استخوان او بسیار مفید است. امام صادق به فردی که از ضعف جسمی و عقلی کودک خود غمگین بود ،فرمودند:چرا سویق نمیخوری؟ خودت بخور و به همسرت نیز امر کن تا سویق بخورد زیرا گوشت می رویاند و برای شما فرزند قوی متولد میشود.
همچنین ایشان میفرمایند: مصرف سویق با روغن زیتون ،گوشت میرویاند و استخوان را محکم میکند و پوست را نازک میکند و عمل همبستری را زیاد میکند.

چطور به سادگی از شر ترک پاها خلاص بشیم؟!

چطور به سادگی از شر ترک پاها خلاص بشیم؟!

پاها پایه و اساس بدن هستند و در معرض آسیب های فراوان هستند. پاشنه های ترک خورده که به نام شقاق نیز شناخته می شود، می تواند آزاردهنده باشد، اما در صورت عدم درمان، گاهی اوقات می تواند منجر به مشکلات جدی تری شود. با کمی توجه بیشتر به پاهای خود، با مرطوب کردن آنها حداقل دو بار در روز، میتوانید آنها را درمان کنید. پاشنه پا پوست ضخیمی دارد و متخصصان توصیه میکنند مرطوب کننده های غلیظ برای این ناحیه استفاده شود . برخی از مرطوب کننده ها حاوی مواد نرم کننده پوست مانند اوره، اسید سالیسیلیک یا آلفا هیدروکسی اسید هستند که ممکن است به از بین بردن پوست مرده کمک کند و ممکن است باعث سوزش خفیف شوند. پاشنه های خشک و ترک خورده را نادیده نگیرید، زیرا با گذشت زمان ممکن است شقاق های عمیق تری ایجاد کنید که خطر عفونت را افزایش می دهد. در این مقاله روشی ساده و کم هزینه برای رفع این مشکل به شما معرفی میکنیم.

چرا پوست صورت جوش میزند؟! دلایل ایجاد جوش(آکنه) روی پوست صورت و بدن

چرا پوست صورت جوش میزند؟! دلایل ایجاد جوش(آکنه) روی پوست صورت و بدن

بزرگترین و پهناورترین عضو بدن ما پوست است، پوست بدن را در برابر میکروب‌ها محافظت می‌کند، دمای بدن را تنظیم می‌کند و حس لامسه را ممکن می‌سازد. لایه های اصلی پوست شامل اپیدرم، درم و هیپودرم است و مستعد مشکلات بسیاری آکنه، چین و چروک و بثورات پوستی است. پوست بدن از آب، پروتئین، چربی و مواد معدنی ساخته شده است. اعصاب موجود در پوست به شما کمک می کند تا احساساتی مانند گرما و سرما را احساس کنید. مراقبت های زیبایی بیشترین توجه را از سوی انسان به خود جلب کرده است زیرا که بخش بیرونی پوست در معرض دید همگان قرار دارد. داشتن پوست صاف و شفاف آرزوی بیشتر آدمهاست. با شناخت بهتر پوست بهتر میتوانید از آن محافظت کنید.

دسته‌بندی
عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...