از آغاز زندگی بر روی زمین، نمک طبیعی عنصر ضروری مورد استفاده انسان و حیوان بوده است. نمک طبیعی حاوی مواد معدنی مورد نیاز بدن برای عملکرد صحیح است. مواد معدنی، مواد مغذی غیر آلی هستند که به شکل نمک جذب بدن می شوند. عناصر اصلی عبارتند از کلسیم، سدیم، پتاسیم، کلر، فسفر، گوگرد و منیزیم. تعدادی از عناصر کمیاب عبارتند از: آهن، فلوئور، مس، روی، کروم، ید، منگنز، کبالت و... که در نمک طبیعی وجود دارند. توانایی بدن در تعادل و مدیریت یون ها برای جلوگیری از شرایطی مانند اسپاسم عضلانی، اختلالات عصبی و آسیب مغزی ضروری است. همچنین، جلوگیری از از دست دادن یون به حفظ تعادل PH مناسب برای جلوگیری از بیماری هایی مانند سرطان کمک می کند. حفظ تعادل یونی برای اطمینان از بازسازی و رشد سلولی ضروری است. نمک طبیعی موجب حفظ تعادل یونی در بدن میشود. نمک طبیعی به دلیل توانایی آن در تنظیم فشار خون به حفظ ضربان قلب منظم کمک می کند. نمک طبیعی به رفع احتقان در ریه ها و مجاری بینی کمک می کند. مخاط، بلغم و سینوس های احتقانی را پاک می کند. نمک یک آنتی هیستامین طبیعی قوی است. در ادامه به خواص بیشتری ازنمک طبیعی میپردازیم.


مصرف نمک شیمیایی (تصفیه شده)

اختلال عبور الکترولیت ها از دیواره ی سلول با مصرف نمک تصفیه شده:

در دیواره سلول های بدن ما برحسب نوع و عملکرد سلول ها بین سیصد تا پنج هزار پمپ سدیم _پتاسیم وجود دارد. این پمپ ها با مصرف دائمی انرژی، یون های سدیم را از داخل سلول به خارج و یون های پتاسیم را از خارج سلول به سمت داخل هدایت می کنند؛ تا اینکه میزان یون های سدیم درخارج سلول به 142 میلی اِکی والان(یا هم‌ارز به مقداری از یک ماده که لازمست تا با مقدار مشخصی از یک ماده دیگر وارد فعل و انفعال شیمیایی شود گویند) در لیتر و داخل سلول به ده اِکی والان در لیتر و همچنین میزان یون پتاسیم در خارج سلول به چهار میلی اِکی والان در لیتر و میزان یون پتاسیم در داخل سلول به 140 میلی اِکی والان در لیتر برسد. بعلاوه با سازوکارهای جابجایی دیگر، میزان یون کلر خارج سلول 103 میلی اِکی والان در لیتر و میزان یون کلر داخل سلول به چهار میلی اِکی والان در لیتر میرسد.

حال ببینیم وقتی نمک تصفیه شده بدون کلسیم، پتاسیم، منیزیم و... مصرف میشود با افزایش ناگهانی سدیم و کلر خارج سلولی چه اتفاقی برای سلول ها میافتد :

چون پمپ های سدیم _ پتاسیم باید یون سدیم را با مصرف انرژی از سلول خارج کنند، لذا با افزایش یکباره یون سدیم در خارج سلول، میزان انرژی بیشتری برای غلبه بر گرادیان غلظت لازم میشود و در نتیجه احتباس نسبی یون سدیم داخل سلولی بوجود می آید. این احتباس، اختلاف شارژ الکتریکی داخل و خارج سلولی را بر هم زده و نهایتا عملکرد سلول را مختل میکند که خود می تواند منشا بروز بسیاری از بیماری ها در اندام های مختلف بدن باشد؛ 

بطور مثال میتواند در مغز موجب کاهش آستانه تحریک پذیری شود و یا در اندام های عروقی موجب انقباض وسیع عروق محیطی و افزایش فشار خون شود. ولی وقتی فرد از نمک متعادل طبیعی استفاده می کند، به علت وجود سایر عناصر در کنار سدیم و کلر، این اثرات سمی یون سدیم و کلر در خارج سلول تعدیل میشود و سلول ها در محیطی متعادل میتوانند به عملکرد طبیعی خود ادامه دهند. 

7 نکته ضروری درمورد تاثیر نمک طبیعی در بدن که نمیدانید:

  1. نمک طبیعی به دلیل توانایی آن در تنظیم فشار خون به حفظ ضربان قلب منظم کمک می کند.
  2. نمک طبیعی به رفع احتقان در ریه ها و مجاری بینی کمک می کند. مخاط، بلغم و سینوس های احتقانی را پاک می کند. نمک یک آنتی هیستامین طبیعی قوی است.
  3. نمک طبیعی به متعادل کردن سطح قند خون بدن کمک می کند که برای افراد مبتلا به دیابت مفید است.
  4. نمک طبیعی به حذف اسیدیته اضافی از سلول های بدن کمک می کند و به پیشگیری از بیماری هایی مانند سرطان کمک می کند.
  5. نمک طبیعی برای ارتباطات سلول های عصبی و پردازش اطلاعاتی که برای عملکرد صحیح مغز است ضروری میباشد.
  6. نمک طبیعی برای حفظ استخوان های قوی و جلوگیری از بیماری های استخوانی مانند پوکی استخوان ضروری است. همچنین برای جذب ذرات غذا از طریق مجرای روده بسیار حیاتی است.
  7. نمک طبیعی حاوی هیچ گونه افزودنی شیمیایی نیست که برای بدن مضر باشد. به عنوان مثال، نمک تولیدی حاوی آلومینیوم است که برای سیستم عصبی مضر است. آلومینیوم به عنوان یکی از علل اصلی بیماری آلزایمر مطرح شده است.

واقعیت این است که بشر هرجا با دخالت های نابجای خود دست به تغییر شرایط طبیعی زده موجب بیماری های بسیاری در بدن شده است که بعنوان نمونه میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. سفید کردن شکر سرخ توسط اسید های قوی: این کار شکر سرخ دارای خواص دارویی را به شکر سمی تبدیل میکند.
  2. جداکردن سبوس از آرد سبوبدار(آرد کامل) که باعث کمبود ویتامین های گروه B و افزایش احتمال بروز اختلالات عصبی و همچنین افزایش احتمال ابتلا به دیابت میشود.

تبدیل نمک طبیعی دارای ید، روی، کلسیم، پتاسیم، منیزیم، سدیم و کلر به نمک تصفیه شده ی خالص که حاوی سدیم و کلر است و اضافه کردن ید صنعتی به آن و تبدیل ماده ی ضروری و حیاتی سلول های بدن به یک سم سلولی که در همه کتب پزشکی و مبتنی بر تحقیقات علمی، برای سلامت سلولی بسیار مضر شناخته شده است

زندگی سالم یک انتخاب است...