چرا باید تولیدات غذایی طبیعی مصرف کنیم؟

بیشتر افرادی که مصرف کننده ی تولیدات غذایی طبیعی هستند، نگران آفت‌کش‌ها، افزودنی‌های شیمیایی، آنتی‌بیوتیک‌ها یا باقی مانده‌های شیمیایی دیگر هستند و معتقدند مواد غذایی ارگانیک سالم‌تر هستند. تقاضای مصرف کنندگان برای مواد غذایی طبیعی(ارگانیک) در جهان هر سال در حال رشد است. این آمار در کشوری مانند استرالیا 20 تا 30 درصد در سال میباشد و تخمین زده می شود که از هر 10 خانوار استرالیایی بیش از 6 نفر در حال حاضر غذاهای ارگانیک می خرند. محصولات محبوب عبارتند از میوه و سبزیجات، گوشت گاو، نوشیدنی های غیر الکلی، آجیل و غذاهای آماده. در ایران آمار دقیقی از مصرف مواد غذایی طبیعی در دست نیست. با اینکه کشور ظرفیت بالایی درکشاورزی و تولید محصولات طبیعی دارد ولی الگوهای اشتباه کشاورزی و صرفا با هدف سودآوری بیشتر موجب افزایش استفاده از کود و علف کش های شیمیایی شده که نتیجتا منجر به تولیداتی با کیفیت ظاهری بالاتر ولی مضر از نظر سلامت انسان، شده است. مطالعات متعددی محتوای تغذیه‌ای گیاهان ارگانیک و معمولی را مقایسه کرده‌اند این تحقیقات نشان داده است که برخی از غذاهای طبیعی دارای موارد زیر هستند:

  • سطوح نیترات پایین تر
  • سطوح ویتامین C بالاتر
  • سطوح بالاتر برخی از مواد معدنی (مانند فسفر، منیزیم و آهن)

شاید کمتر به این نکته توجه شده است که تهیه و تولید غذاهای طبیعی(ارگانیک) رفتار انسانی تر با حیوانات را ترویج می کنند و تولید همراه با اخلاق مداری را در این بخش شاهد هستیم. ضمن اینکه گوشتی بدون هورمون و آنتی بیوتیک را فراهم می کنند. همچنین برخی از مردم نگران پیامدهای دراز مدت سلامتی، اقتصادی و زیست محیطی غذاهای تراریخته هستند و برای حمایت از صنعتی که از تکنیک های تراریخته استفاده نمی کند، غذاهای طبیعی( ارگانیک) را انتخاب می کنند.

تولید غذای طبیعی(ارگانیک) برای محیط زیست بهتر است:

غذاهای طبیعی استفاده سالم تر و پایدارتر از منابع طبیعی را ترویج می کنند. روش های کشاورزی مرسوم و مدرن شامل استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی و کاشت تنها یک محصول در چند نوبت (تک کشت) است که این امر منجر به کاهش حاصلخیزی خاک و افزایش شوری و جلبک‌های سبز آبی در آبراهه‌ها در طول سالیان متمادی شده است.

کشاورزان محصولات طبیعی(ارگانیک) سعی می کنند با تنوع بخشیدن به محصولات خود، با استفاده از کنترل فیزیکی علف های هرز و کود حیوانی ، آسیب به محیط زیست را به حداقل برسانند.

امروزه غذاهای طبیعی(ارگانیک) اغلب گرانتر از غذاهای معمولی و کارخانه ای هستند. این به این دلیل است که کشاورزی طبیعی به طور کلی در مقیاس کوچکتر عمل می کند و تولید نیروی کار بیشتری دارد. همچنین، بدون علف‌کش‌ها، آفت‌کش‌ها و سایر مواد شیمیایی، عملکرد عموماً کمتر است.